MASAJ TERAPİ NEDİR

Masaj terapisi, kaslar, bağ dokuları, tendonlar, bağlar ve eklemler dahil olmak üzere vücudun yumuşak dokularının manipülasyonudur. Masaj Terapisi, günlük ve mesleki stres, kas aşırı kullanımı ve birçok kronik ağrı durumu ile ilgili rahatsızlıkların hafifletilmesine yardımcı olan klinik odaklı bir sağlık bakım seçeneğidir.
Masaj terapisi, Kanada genelinde giderek daha popüler bir sağlık bakım seçeneğidir. 2015 Sanofi Canada Sağlık Anketi’ne göre, masaj terapisi, sadece diş ve görme bakımının ardında en çok kullanılan paramedikal genişletilmiş sağlık yararı olup, teşhis edilen bir rahatsızlığı veya yaralanmayı tedavi etmek için% 50’nin üzerinde kullanıyor.

Masaj terapisi bir Kayıtlı Masaj Terapisti (RMT) tarafından sağlanmalıdır. Bir RMT, Düzenlenmiş Sağlık Meslekleri Yasası ve Masaj Terapisi Yasası uyarınca Ontario Üniversitesi Masaj Terapistleri Koleji’ne kayıtlı bir kişidir . Sadece CMTO’lu tescil ettirenlerin, Masaj Terapisti (MT), Kayıtlı Masaj Terapisti (RMT) ve diğer dillerdeki eşdeğerlerini kullanmalarına izin verilir. Birisinin bir RMT olup olmadığını belirlemek için, bunları CMTO web sitesinde arayabilirsiniz .

Bir Kayıtlı Masaj Terapisti, Ontario’da bir birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısıdır ve herkes kendi tercih ettiği bir RMT’yi ziyaret edebilir. Bazı sigorta şirketlerinin buna ihtiyaç duyabilmesine rağmen, bir RMT’yi ziyaret etmek için bir tavsiye veya reçete gerekmemektedir.

Masaj Terapisi hem akut hem de kronik durumları tedavi etmek için kullanılabilir. RMT’ler hastalık, yaralanma rehabilitasyonu ve sakatlığın tedavisinde çeşitli hasta popülasyonları ile çalışabilir. Masaj terapisi, çok çeşitli koşullar için faydalı olabilir ve günlük sağlık hizmetlerine büyük bir katkı sağlar .

Kayıtlı bir Masaj Terapisti kullanın, bu sizin çıkarınızadır!
Kayıtlı bir Masaj Terapistinden masaj terapisi almak için en iyi ilginiz. Bir RMT:

tanınan bir masaj terapisinde 2-3 yıllık bir program tamamladı;
Masaj terapisi hizmetlerini güvenli ve etkili bir şekilde sunmak için gerekli yetkinliklere sahip olmalarını sağlayan bir giriş sınavı sınavını geçmiştir;
profesyonel standartların ve kaliteli bakımın sağlanmasına yardımcı olan Ontario Masaj Terapistleri Koleji ile Kalite Güvence programına katılmalıdır;
Ontario’nun Masaj Terapistleri Koleji’ne şikayetler ve disiplin süreçleri aracılığıyla, uygulama standartlarını karşılamayan hizmetleri sunmaları durumunda;
genişletilmiş sağlık faydaları planınızın geri ödeme için kabul edeceği bir makbuz sağlar (size planladığınız tedaviyi kapsar).
Kayıtlı bir Masaj Terapisti mi arıyorsunuz?
RMTAO, evinize ya da işinize yakın bir masaj terapistini posta kodunuzu kullanarak bulmak için halka kolay bir arama veritabanına sahiptir. İstanbul Masaj Salonu’nu ziyaret etmek için buraya tıklayın .